Responsive image
Müşterilerimiz (Misafirlerimiz) Bizi neden tercih ediyor?

• 1964 Yılından beri lokantacılığa aşık oluşum.
• İnsanları ve misafirlerimi seviyorum.
• Kaliteli ürünlerle temiz, leziz döner ve diğer yemekleri hazirlayip misafirlerime sunmayi ve insanlara hizmet etmeyi seviyorum.

Fikret Özmen

Tarihçe

Sedef'in kurucusu olan Fikret Özmen : 1959 yılında memleketim olan Eskişehir'de mesleğe 11 yaşımda (çırak-komi olarak) başladım ve büyük şehirlerde bu işin daha iyi yapıldığını anladım ve 1964 yılında İstanbul Fatih'e geldim. 1974 yılına kadar muhtelif yerlerde çalışıp mesleğimi ve sanatımı daha iyi yapabilmem için çalıştım ve 1974 yılında ilk dükkanımı (4 masalı lokantamı) açtım, büyümeyi atak yapmayı istiyordum. 1978'de 2. iş yerimi Sedef Büfe olarak açtım. Yine ufak 13 m2, çok tuttu, çok başarılı oldum. Ve Sedef Büfeye bir kardeş daha ilave ettik Sultanahmet'te 1984'te.

Şu anda Fatih'te 4 katlı 250 m2, Sultanahmet'te 100 m2'de hizmet veriyoruz. Misafirlerimiz Sedef'i neden tercih ediyor; 1974'te ilk işyerimi açtığım zaman, en iyi et nereden temin edebilirim, bunu araştırdım ve buldum. Bandırma Gönen bölgesinde doğal ortamda yetiştirilip hazırlanıyor. Bunun yanında diğer ürünlerimiz bilinçli tüketicilerin ve mmarka olan mamulleri tercih edip sunduk. Her zaman kaliteyi, hizmeti, temizliği en üstte tuttuk. Bazı müşterilerimiz yaşamı gereği Fatih'ten uzaklaşmak zorunluğundan ve 10-15 yıl sonra tekrar uğradığında yemiş olduğu döner, hamburgerin aynı lezzette olduğunu söylediler. Biz bunu duyduğumuzda çok mutlu oluyoruz.

Bizi ziyaret edenler arasında; İstanbul eski valisi Nevzat Ayaz Beyefendi, TURSAP Başkanı Başaran Ulusoy, İstanbul İl Müftüsü Mustafa İpek, Yılmaz Erdoğan, Kadir Çöpdemir ve hatırı sayılır birçok iş adamı, siyasetçi, sanatçı olmuş kişiler, ve ayrıca NTV'den Gurme Vedat Milor dönerimizi duyup geldi, test etti ve 1 Numara seçti. Biz işimizin başındayız, devam ediyoruz...

37 yıllık kalite ilkelerimiz: ürünlerimizde kullandığımız etlerimizin; Bandırma, Gönen, Çanakkale, Biga yöresinde doğal ortamda yetiştirilen hayvanlardan sağlanması (100% yerli), ayranımızın; 1919'dan beri doğal yoğurt ve süt ürünleri yapan meşhur Barbaros yoğurdundan yapılması, limonatanın doğal olması, rengini ve kokusunu limon ve portakal kabuğundan, mayhoşluğunu ve lezzetini limonun mayhoşluğundan alması, menba suyundan yapılmasıdır. Bütün ürünlerimiz, Sağlık Bakanlığı sertifikalı 1. kalitededir.